בדיקת זכאות חינם
04-9833595

מה זה קיבוע זכויות

קיבוע זכויות הינו תהליך של בקשת ניצול פטור ממס מכספי הפנסיה (סל הפטור עומד על 853 אלף ש"ח נכון לשנת 2023 לכל אזרח). במסגרת הקיבוע ניתן לבצע חלוקה של הפטור על מספר מקורות כגון חיסכון פנסיוני, קופות גמל, כספי פיצויים וכו' (במסגרת עמידה בתנאים).

בהתאם לתיקון 190 מומלץ לכל פנסיונר/ית שהגיעו לגיל פרישה בשנת 2012 ואילך וכל מי שיצא לפנסיה החל משנת 2012 ועבר את גיל הפרישה (נשים- 65, גברים 67), או למי שפרש בעקבות נכות של מעל 75% לבצע את הליך הקיבוע, שכן גם לאנשים שלא מגיעים לחבות מס על קצבת הפנסיה יכולים לקבל (עבורם או עבור בני זוגם) הטבות מס כנגד ביצוע קיבוע הזכויות.

החזר מס בעקבות קיבוע זכויות

אם אתם פנסיונרים שהגיעו לגיל פרישה בשנת 2012 ואילך או יצאתם לפנסיה החל משנת 2012 ולא ביצעתם קיבוע זכויות ייתכן שכנגד ביצוע הקיבוע תוכלו לקבל החזר מס מכיוון שאת הקיבוע שמתקבל ניתן להכיל עד 6 שנים אחורה, גם אם פרשתם לפני 2012 והגעתם לגיל הפרישה לפני שנה זו ייתכן שתוכלו לקבל פטור נוסף מהפנסיה בגין קיבוע זכויות לפי תיקון 190.

כדי לקבל את ההחזר יש להגיש בקשה להחזר מס המכילה:

  • טפסי 106 מהפנסיה
  • אישורים נוספים בגין העילות שלכם (אישורים על הפקדות לביטוחי חיים, קבלות על תרומות, טפסי 867 בגין מסחר בשוק ההון וכו')
  • אישור קיבוע הזכויות
 קרבי מציעה ייעוץ פרישה ושירותי קיבוע זכויות לניצול פטור ממס על פנסיה

איך מגישים בקשה לקיבוע זכויות

את הבקשה לקיבוע זכויות עם כל המסמכים הרלוונטים (כגון טופס 161, תלושי פנסיה ואישורים נוספים בהתאם לפטור אותו ברצונכם לקבל) ניתן להגיש לרשות המיסים או לפנות לבעל מקצוע בתחום אשר יבחן את הנתונים עבורכם בטרם הגשתם.

למה להגיש את הבקשה לקיבוע דרך בעל מקצוע

ההחלטה על ייעוד הכספים ובחירת ההטבות שיינתנו כנגד קיבוע הזכויות ניתנת לשינוי רק לפרק זמן של כ-4 חודשים מיום ביצוע הקיבוע ולאחר מכן לא ניתן לשינוי ולכן מי שמבצע הליך זה באופן עצמאי ללא התייעצות עם בעל מקצוע יכול לגרום לעצמו נזק בגובה הפטור. בעלי מקצוע שמתמחים בתחום הינם- רואי-חשבון, יועצי פרישה, יועצי מס או יועצים פנסיונים.

שירות קיבוע זכויות דרך קרבי ניהול בע"מ

במשרדנו ישנו רו"ח המתמחה ביעוץ פרישה (בנוסף להיותו רו"ח המכיר את חוקי המיסוי בישראל). נוכל לבדוק על אילו כספים מומלץ לכם לנצל את קיבוע הזכויות ובהתאם לכך להגיש עבורכם את הבקשה. נשמח להציע גם שירות של החזרי מס למי שבחר לנצל את קיבוע הזכויות שלו על הפנסיה ולא ביצע זאת על כל שנות הזכאות.

מאמרים שעשויים לעניין אותך
דילוג לתוכן