בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס בגין ילד עם לקות למידה

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

הורים לילד עם לקות למידה (הלומד במוסד רגיל עם סל אישי או לומד במוסד לחינוך מיוחד) אשר עברו ועדת השמה/ועדת זכאות ואיפיון זכאים ל-2 נקודות זיכוי במס (כלומר, הטבה של כ-5,000 ש"ח לשנה בתנאי ששילמתם מס הכנסה משכרכם). הועדה מזכה את אחד מההורים (או את שני ההורים במקרה של בני זוג גרושים) ב-2 נקודות זיכוי לתקופה של 3 שנים, לאחר שחלפו 3 שנים נוספות יש לחדש את הוועדה בכדי להמשיך לקבל את נקודות הזיכוי. אם יש לכם יותר מילד אחד שעבר ועדה תהיו זכאים ל-2 נקודות זיכוי עבור כל אחד מהילדים.

כיצד מעדכנים את נקודות הזיכוי בשכר

כדי לקבל את נקודות הזיכוי אצל המעסיק יש לשלוח למס הכנסה את אישור הוועדה או בפניה דרך מפ"ל (מערכת פניות לציבור) באתר רשות המיסים או ע"י ביצוע תיאום מס מקוון המכיל את האישור, צילום ת.ז ומספר תלושי שכר. את האישור שתקבלו מרשות המיסים עליכם להעביר למחלקת השכר במקום עבודתכם ולהיות במעקב שנקודות הזיכוי מתעדכנות בהתאם בשכר שלכם.

החזר מס בעקבות ילד עם לקות למידה

במידה וילדכם עבר ועדת השמה/זכאות ואיפיון בטווח השנים 2018-2023 ולא קיבלתם את נקודות הזיכוי המגיעות לכם (ובהנחה ששילמתם מס הכנסה בשנים הללו או לפחות בחלקן) כנראה שאתם זכאים להחזר מס בגין ילד עם לקות למידה.

לדוגמא- במידה וילדכם עבר את הוועדה בשנת 2018 ועבר ועדה נוספת בשנת 2021 ולא קיבלתם את נקודות הזיכוי באף אחת מהשנים תהיו זכאים להחזר של מעל 30,000 ש"ח (בהנחה שאין לכם אף עילה אחרת שיכולה לגרוע מההחזר כגון החלפת מעסיקים עם שינוי משמעותי בשכר, עבודה אצל מספר מעסיקים במקביל ללא תיאום מס/ עם תיאום מס שגוי, תגמול מביטוח לאומי עם ניכוי מס שגוי וכד').

איך מגישים את הבקשה להחזר

את הבקשה להחזר המס ניתן להגיש באופן עצמאי דרך אתר רשות המיסים או דרך חברה להחזרי מס.

בקשה להחזר מס בגין ילד עם לקות למידה הינה בקשה להחזר מס לכל דבר ובהתאם לכך צריכה להכיל את כל הנתונים שרלוונטים להגשת דוח למס הכנסה כגון-

  • טפסי 106 ממקומות העבודה
  • אישורים על תגמולים מביטוח לאומי (במידה והיו)
  • אישורים נוספים בהתאם לעילות שלכם כמו- אישורים על הפקדות לביטוחי חיים, קבלות על תרומות, טפסי 867 על מסחר בשוק ההון
  • אישור ועדת השמה/ועדת זכאות ואיפיון

מומלץ לעשות בדיקה של כל המסמכים בכדי לוודא שאין חוב לפני שמגישים למס הכנסה.

מומלץ לבצע את ההליך עם חברה המתמחה בתחום שיכולה להיות במעקב ולראות שמס הכנסה קולטים את הנתונים בצורה נכונה במערכות שלהם ושאתם מקבלים את מלוא ההחזר המגיע לכם.

המשרד שלנו מטפל באלפי שכירים בשנה שלהם עילה להחזר מס בגין ילד עם לקות למידה או נכות רפואית.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן