בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס תרומות

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

ישנם בארץ מוסדות רבים המסייעים לאנשים במצוקות ובבעיות שונות המקשות עליהם בחיי היומיום ואת המימון הכספי לפעילותם הם מבססים על תרומות. אחד מהחוקים שנועדו לעודד תרומות למוסדות ציבוריים הוא החוק המחייב החזרי מס (לאנשים המגיעים לחבות מס) עקב תרומה למוסד ציבורי. חוק החזרי מס בגין תרומות נועד בעיקר כדי לעודד אנשים לתרום סכומים גדולים למוסדות צדקה  וכדי שהתורם יקבל החזרי מס בגין תרומות אלו עליו לתרום למעלה מ-200 ש"ח בשנה (נכון לשנת 2023, כל שנה הרף מעט שונה). הזיכוי במס הינו 35% מגובה התרומות וכל זאת בתנאי שהתרומות נתרמו למוסדות המוכרים בחוק לצורכי קבלת ההטבה. רשימת המוסדות המוכרים מתעדכנת לעתים ולכן על התורם המעוניין בקבלת החזרי מס בגין תרומות לעקוב אחר רשימה זו. 

החזר מס בגין תרומות

אם ברצונכם לקבל זיכוי על תרומות במהלך השנה השותפת תוכלו להגיש את התרומות דרך מקום העבודה (לעיתים אף המעסיק מציע לבצע תרומות ולקבל את הזיכוי מראש בתלוש השכר) או לבצע תיאום מס בגין תרומות באתר רשות המיסים. קבלת החזרי מס על תרומות בשנים קודמות בגין תרומות למוסדות מוכרים היא איננו דבר המתבצע באופן אוטומטי ובכדי לקבל את ההחזר תצטרכו להגיש דוחות להחזרי מס למס הכנסה. מס הכנסה מכיר רק קבלות שעליהן מצוין כי המוסד או הארגון מוכרים לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה וקבלות שאינן ממוסדות מוכרים בפקודת מס הכנסה לא יחשבו לצורכי קבלת החזרי מס. את החזרי המס בגין תרומות ניתן לקבל על עד שש שנות מס לאחור. הזיכוי יינתן על תרומה עד ל"תקרה" של 10,019,808 ₪ (נכון ל-2023) או עד 30% מהכנסתם החייבת במס של התורמים לאותה שנה לפי הנמוך מביניהם.

החזר מס תרומות
החזר מס תרומות

איך מגישים את הבקשה להחזר

את הבקשה להחזר המס ניתן להגיש באופן עצמאי דרך אתר רשות המיסים או דרך חברה להחזרי מס.

בקשה להחזר מס בגין תרומות הינה בקשה להחזר מס לכל דבר ובהתאם לכך צריכה להכיל את כל הנתונים הרלוונטים להגשת דוח למס הכנסה כגון-

  • טפסי 106 ממקומות העבודה
  • אישורים על תגמולים מביטוח לאומי (במידה והיו)
  • אישורים נוספים בהתאם לעילות שלכם כמו- אישורים על הפקדות לביטוחי חיים, טפסי 867 על מסחר בשוק ההון
  • קבלות על התרומות

מומלץ לעשות בדיקה של כל המסמכים כדי לוודא שאין חוב לפני שמגישים למס הכנסה.

החזרי מס תרומות
החזרי מס תרומות

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

חשוב לבצע בדיקה מקיפה ומקצועית להחזרי מס ולכן מומלץ לפנות לחברה מקצועית העוסקת בבדיקת החזרי מס ומכירה את כל העילות בגינן אתם זכאים לקבל החזר מס.                                                          

לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס ובזכות הידע המקצועי שלנו נוכל לעזור לכם לקבל את המירב מרשויות המס.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן