בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזרי מס בגין תיאום מס

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

כל שכיר שעובד בשני מקומות עבודה ויותר, או לחלופין מקבל הכנסות פנסיה, ביטוח או קרן מנהלים ממקום עבודה אחד, במקביל לעבודה במקום נוסף – חייב לבצע תיאום מס. תיאום מס נועד למעשה, לאכוף גביית מיסים עבור המדינה מכיוון שכאשר שכיר עובד ביותר ממקום עבודה אחד, קיים פוטנציאל של אי תשלום מס על חלק מההכנסות שלו. כמו כן, לעיתים עלולה להיווצר גביית יתר או גביית מיסים כפולה. על מנת להבטיח שדבר כזה לא יקרה, קיים חוק תיאום מס.

החזרי מס בגין תיאום מס

ישנם מספר מצבים בהם תיאום מס או חוסר תיאום מס יכולים ליצור החזר-

  • חוסר תיאום מס- במידה ולא ביצעתם תיאום מס וניכו לכם מס שלא לצורך או ניכו לכם מס לפי מדרגה גבוה יותר.
  • תיאום מס שגוי- במידה וביצעתם תיאום מס אך בסופו של דבר ההכנסה שלכם הייתה נמוכה יותר מהצפי או אם עזבתם את אחד מהמעסיקים במהלך השנה.
  • חוסר תיאום מס במקרה של נקודות זיכוי נוספות או תרומות- אם אתם זכאים לנקודות זיכוי נוספות (כמו למשל בגין ילד עם נכות) ולא הגשתם בקשה לתיאום מס בגין נקודות אלו גם תהיו זכאים להחזר, כמו כן גם אם ברצונכם להזדכות על תרומות במהלך שנה שוטפת עליכם לבצע תיאום מס- אם לא ביצעתם תיאום כנגד התרומות תוכלו גם כן להגיש בקשה להחזר מס.                                     

חובות בגין חוסר תיאום מס שגוי או חוסר תיאום מס

בלא מעט מהמקרים חוסר תיאום מס או תיאום מס שגוי יכולים ליצור גם חובות במס הכנסה. לדוגמא- אם עבדתם אצל מספר מעסיקים ולא ביצעתם תיאום מס ואף אחד מהם לא ניכה לכם מס מהשכר אך בפועל אם סוכמים את ההכנסה מכל המעסיקים כבר הגעתם לחבות מס. דוגמא נוספת- אם ביצעתם תיאום מס לפי הכנסה צפויה בתחילת השנה אך בפועל ההכנסה שלכם הייתה יותר גבוה, תיאום המס שביצעתם היה שגוי וכנראה תהיו חייבים למס הכנסה.

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

חברה מקצועית בתחום תוכל להבחין האם מגיע לך החזר מס בגין תיאום מס שגוי או חוסר תיאום מס או שנוצר חוב ובהתאם לכך לבחון האם כדאי לך להגיש בקשה להחזר מס. לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס ובזכות המקצועיות שלנו נוכל לעזור לך לקבל את המירב מרשויות המס או להימנע מהגשת דוחות מיותרים.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן