בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס בגין החלפת מעסיקים

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

החישוב הנכון של מס ההכנסה שכל עובד/ת חייב בו מתוך משכורתו צריך להיות מחושב על פי ההכנסה השנתית של העובד/ת. מס ההכנסה שהעובדים חייבים בו מדי חודש נקבע על פי רמות שונות של משכורת כאשר מעבר לכל סכום משכורת מסוים עולה האחוז של חיוב המס (בהתאם למדרגות המס). אם במהלך שנת המס עברתם מקום עבודה ושכרכם השתנה (עם עליה או ירידה של מעל לכ-3,000 ש"ח) ועקב כך גם השתנתה מדרגת המס אליה אתם שייכים ייתכן שאתם זכאים להחזר מס בגין החלפת מעסיקים.

החזר מס בעקבות החלפת מעסיקים

כדי לקבל החזר מס על החלפת מעסיקים יש להגיש דוחות למס הכנסה המכילים את המסמכים הנדרשים- טפסי 106 מכל המעסיקים, אישורים על פדיון פיצויים חייבים במס (מידה שמשכתם), אישורים על תגמולים מביטוח לאומי ועוד מסמכים הרלוונטים לעילות שלכם (כמו הפקדות לביטוחי חיים, טפסי 867 לגבי מסחר בשוק ההון ועוד). המצבים בהן בדרך כלל נוצר החזר בגין החלפת מעסיקים הינם-

  • החלפת מעסיקים לא ברצף (עם חודש או יותר ללא תעסוקה)
  • החלפת מעסיקים עם ירידה משמעותית בשכר, בהנחה ששילמתם מס לפחות אצל אחד מהמעסיקים
  • החלפת מעסיקים מהכנסה נמוכה להכנסה גבוה לקראת סוף השנה

לקריאה נוספת על החזרי מס לשכירים לחצו כאן

לא בכל המקרים בהם מחליפים מעסיקים נוצר החזר ואף בלא מעט מהמקרים החלפת מעסיקים יכולה גם ליצור חוב במס הכנסה. דוגמא- עובד שהחליף מעסיק ברצף (לדוגמא, סיים מעסיק בחודש מרץ והתחיל מעסיק אחר בחודש אפריל) עם עליה מברוטו של 15,000 ש"ח בחודש לשכר בברוטו של 30,000 ש"ח ופדה פיצויים חייבים במס עליהם שילם 20% מס, סביר להניח שאם נסכום את ההכנסה השנתית שלו מהמעסיקים ומהפיצויים שפדה, היה צריך לשלם מס לפי מדרגה יותר גבוה ממה ששילם בפועל על אותה השנה ולכן יהיה לו חוב.

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

חברה מקצועית בתחום תוכל להבחין האם מגיע לך החזר מס בגין החלפת המעסיקים או שלחלופין נוצר חוב ובהתאם לכך לבחון האם כדאי לך להגיש בקשה להחזר מס.

לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס ובזכות המקצועיות שלנו נוכל לעזור לך לקבל את המירב מרשויות המס או להימנע מהגשת דוחות מיותרים.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן