שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח למס הכנסה לטפל בהחזרי מס?

ברוב פקידי השומה בארץ הממוצע לטיפול בדו"חות להחזרי מס עומד על 2-3 חודשים אך יש פקידי שומה שבהם זמן הטיפול יכול להגיע ל-6-8 חודשים ואף יותר (כמו פקידי שומה פתח תקוה וירושלים). מבחינה חוקית למס הכנסה יש עד שנה לטפל בדו"חות להחזרי מס.

מהם הטפסים הדרושים על-מנת לקבל החזר מס?

  •  טופס 106- טופס המרכז את נתוני ההכנסה שלכם מהמעסיק, במידה והיו לכם מספר מעסיקים לצורך הבדיקה יש להשיג את טפסי ה-106 של כולם, אם אתם מגישים דרך חברה מקצועית החברה יכולה להפיק את המסמכים מהמערכות של מס הכנסה (בהנחה שמדובר במעסיק פרטי ולא ממשלתי)
  • אישורים על תגמולים מביטוח לאומי- אישור שנתי על קבלת דמי לידה/אבטלה/מילואים/דמי פגיעה וכד'- הכנסה מביטוח לאומי הינה הכנסה החייבת במס גם כן ולכן עליה להילקח בתחשיב
  • טפסים נוספים יידרשו בהתאם לעילות הספציפיות שלכם ויכולים לכלול בדרך כלל- אישורי ניכוי מס במקור בגין משיכת פיצויים/פנסיה/קופת גמל, אישורים על הפקדות לביטוחי חיים, קבלות על תרומות, טפסי 867 מהבנק או מבית שקעות בגין מסחר בבורסה, אישור זכאות לתואר וכו'

אנחנו זוג נשוי האם רק אחד מאיתנו יכול להגיש החזר?

החל משנת הנישואים אתם נחשבים תיק אחד מול הרשויות, כלומר כל אחד משלם אומנם מס לפי היגיע האישית שלו אך התוצאה של הדו"ח כוללת את הנתונים של שניכם (לדוגמא- אם בשנת 2018 לפי הנתונים של הבעל יש החזר של 5,000 ש"ח ולפי הנתונים של האישה יש חוב של 2,000 ש"ח= יהיה לכם החזר של 3,000 ש"ח בשנת 2018). אך אם לא הייתם נשואים בכל השנים ניתן לעשות בדיקה רק לאחר מבני הזוג על שנות ה"רווקות".

אם היה לי תיק עצמאי עדיין ניתן להגיש בקשה להחזרי מס?

לעצמאים יש חובה בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה ולכן על השנים בהן הייתה פעילות בתיק העצמאי כנראה שכבר הגשתם דו"חות (הדו"חות מכילים את אותם המסמכים כמו בבקשה להחזרי מס- כל נתוני ההכנסות שלכם+נתונים על עילות אחרות כמו אישורים על הפקדות לביטוחי חיים וכד'). אך אם לא הייתם עצמאים בכל ששת השנים האחרונות אז ניתן לבדוק את השנים שפתוחות להגשה. לדוגמא- אם סגרתם את התיק בסוף 2017 ניתן לבדוק את 2018-2022 או אם פתחתם את התיק רק בשנת 2022 ניתן לבדוק את 2017-2021.

האם יש לכם שירות של הגשת דו"חות גם לעצמאים?

אכן כן! תוכלו למצוא במשרדנו מגוון שירותים נוספים כגון הגשת דו"חות שנתיים לעצמאים, הצהרות הון, ייעוץ פרישה ועוד.

אם סיימתי לימודי תעודה  האם אני זכאי/ת להטבת המס המגיעה למי שסיים לימודים אקדמאים?

כן, אם סיימת תעודה מקצועית עם מעל 1,800 שעות לימוד מגיע לך נקודת זיכוי במס למשך שנה לאחר סיום הלימודים (בדיוק אותה הטבה כמו למי שסיים תואר ראשון), ניתן לדחות את נקודת הזיכוי בשנה נוספת לאחר סיום הלימודים, כלומר אם סיימת את הלימודים ב-2019 לדוגמא- ניתן לבקש את נקודת הזיכוי בשנת 2020 או בשנת 2021 לבחירתך.

מדוע כדאי להשתמש בשירות להחזרי מס?

אין חכם כבעל הניסיון. הגשה לבד יכולה לגרום לקבלה של החזר חלקי בלבד ובמקרים מסוימים אף בקשה לתשלום חוב במקום החזר/דרישה להגשת דו"חות וכד'. בנוסף לחברה (כמו שלנו) שמייצגת אתכם יש חיבור למחשבי מס הכנסה המאפשר מעקב שותף לאחר קליטה וטיפול בדו"חות כך שאנחנו יכולים לראות מה נקלט ומתי, מה הצפי לשחרור ההחזר לאחר הטיפול וכד'.

למה דווקא עם קרבי ניהול בע"מ?

✔️ ניסיון רב (מעל 30 שנה בתחום) בטיפול בהחזרי מס

✔️ שירות אדיב, מקצועי ומהיר בכל הערוצים

✔️ בדיקה מקיפה הכוללת הוצאת טפסי 106 ותגמולים מביטוח לאומי ובדיקה מקצועית של שני רואי חשבון

✔️ אחוז לקוחות חוזרים גבוה

חלק מהשירות של משרדנו הינו השגת הטפסים עבור הלקוח מול המוסדות, עם זאת ישנם אישורים הניתנים ללקוחות בלבד ואותם תצטרכו להשיג בעצמכם. הפרוט הספציפי יינתן אל מול העילות האישיות שלכם.

/ 5.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן