בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס לפנסיונרים

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

על אף החקיקה בארץ שנועדה להקל על המבוגרים, פנסיונרים רבים אינם מודעים לזכאות שלהם להחזרי מס הכנסה. בעקבות כך, משלמים הפנסיונרים מס הכנסה גבוה מהרגיל ואינם זוכים להחזרים להם הם ראויים בגלל מחסור בידע.

גם אם חלפו מספר שנים בהם שילמתם מיסים ללא קבלת פטורים או הקלות שונות להם אתם זכאים, תוכלו לקבל את המגיע לכם מכיוון שעל פי חוקי המס ניתן להגיש בקשה להחזרי מס לפנסיונרים עד שש שנים אחורה.

התנאי להחזר מס לגמלאים

התנאי הבסיסי לקבלת החזר מס הכנסה הינו תשלום מס, כלומר, אם לא שילמת מס אז בוודאות לא תוכל לקבל החזר.

העילות המרכזיות להחזרי מס לפנסיונרים-

  • ניכוי מס על רווחים מריביות על פקדונות וניירות ערך – הכנסות ריבית ורווחים המגיעים מתוכניות חיסכון ופיקדונות, חייבים במס בשיעור של 15%-25% בהתאם לסוג התוכנית.

פנסיונרים רבים יכולים לקזז את המס אשר הם צריכים לשלם כנגד נקודות זיכוי אשר אינן מנוצלות. לדוגמא, אלמנה אשר מקבלת קצבה מביטוח לאומי וקצבת שארים (אשר שניהם פטורים ממס הכנסה) ובבעלותה תיק ניירות ערך, תוכל לקזז את נקודות הזיכוי שלה כנגד המס ששילמה על רווחי ההון בתיק.

  • ניכוי מס על רווחים מהכנסות משכר דירה – בהמשך לסעיף הקודם, אם בבעלותך דירה אשר מניבה הכנסה משכ"ד הגבוהה מ- 4500 ש"ח הכנסה זו חייבת במס הכנסה. ניתן לקזז את המס אותו יש לשלם מול נקודות זיכוי אשר אינן מנוצלות כאשר ההכנסות האחרות אינן חייבות במס או נמוכות.
  •  נכויות רפואיות של 90% ומעלה – נכויות כאלה מזכות, לאחר מעבר ועדה רפואית, בפטור ממס. עיוורים בעלי תעודת עיוור אינם צריכים לעבור ועדה רפואית על מנת לקבל פטור זה. באם זכאות זו לא מומשה ניתן יהיה לקבל החזר מס.
  •  קיבוע זכויות- פנסיונרים שלא ביצעו קיבוע זכויות בהתאם לתיקון 190 ולא ניצלו את הפטור שיכלו יכולים לקבל, יכולים לבצע את קיבוע הזכויות ולקבל בגינו החזר מס רטרואקטיבי עד 6 שנים אחורה.
  •  נקודת זיכוי בגין בן זוג לא עובד- פנסיונרים אשר להם בן זוג שהכנסתו נמוכה מכ-20,000 ש"ח בשנה או לא מקבל אף הכנסה זכאים לנקודת זיכוי.
  • זיכוי עבור ילדים בגין תשלום למוסד סיעודי- בנו או ביתו של קשיש המשתכן במחלקה סיעודית, אשר משלם עבור הדיור מעל 12% אחוז משכרו (ומשלם מס משכרו), זכאי להחזר מס כנגד תשלום זה.

איך מגישים את הבקשה להחזר

את הבקשה להחזר המס ניתן להגיש באופן עצמאי דרך אתר רשות המיסים או דרך חברה להחזרי מס.

בקשה להחזר מס לפנסיונרים צריכה להכיל את כל הנתונים הרלוונטים להגשת דוח למס הכנסה כגון-

  • טפסי 106 מהפנסיה וממקורות הכנסה נוספים (במידה ויש)
  • אישורים נוספים בהתאם לעילות שלכם כמו- טפסי 867 מהבנק/מבית ההשקעות, אישור על קיבוע זכויות, אישור על נכות, הפקדות לביטוחי חיים, תרומות ועוד'

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

מכיוון שנושא החזרי מס לפנסיונרים דורש ידע ובקיעות בתחום, מומלץ לפנות ולהיעזר בשירות של חברה/רו"ח המתמחה בהחזרי מס מסוג זה.

למשרדנו ניסיון רב בטיפול בקיבוע זכויות, החזרי מס בגין שוק ההון וביתר העילות להחזרי מס לפנסיונרים ולכלל השכירים.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן