בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס חופשת לידה

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

חופשת לידה היא פרק הזמן בו האם שוהה בחופשה עם תינוקה, לאחר הלידה, כאשר בזמן זה אסור להעסיקה על פי חוק. בזמן חופשת לידה ישולמו לאישה דמי לידה מטעם הביטוח הלאומי, וזאת למשך 15 שבועות.בנוסף, עם תום 15 שבועות החופשה בתשלום תוכל האשה להאריך את חופשת הלידה ב-3 חודשים נוספים הנחשיב לחל"ת (חופשה ללא תשלום). הארכת חופשת לידה זו תהיה תקפה לגבי נשים אשר עובדות במקום עבודתן במשך שנה לפחות. במצב הנוכחי, ישנן נשים לא מעטות שמחליטות להאריך את חופשת הלידה אף מעבר ל-26 השבועות המותרים להן על פי החוק.

החזר מס בעקבות הארכת חופשת לידה

אם הארכת את חופשת הלידה שלך מעבר ל-15 השבועות ששולמו לך על  פי חוק, בעצם לא קיבלת משכורת על תקופה זו. בהנחה כי הרווחת משכורת החייבת במס לפני היציאה לחופשת הלידה, יש סיכוי גבוה שמגיע לך החזר מס בעקבות הארכת חופשת הלידה!

החזר מס חופשת לידה

יש לשים לב- תגמול דמי הלידה שקיבלת מביטוח לאומי נחשב להכנסה חייבת במס ובהרבה מקרים ביטוח לאומי מנכה פחות מס ממה שצריך מתגמול זה. לדוגמא- אם ההכנסה השנתית שלך מהמשכורת ומדמי הלידה הייתה חייבת ב-20% מס אך ביטוח לאומי ניכו לך רק 10% ייתכן שבסוף תהיי חייבת למס הכנסה. דוגמא נוספת- אם יצאת לחופשת הלידה בנובמבר 2021 והארכת את חופשת הלידה עד למאי 2022. בשנת הלידה קיבלת מהמעסיק הכנסה על 11 חודשי עבודה+תגמול מביטוח לאומי ששוויו 3.5 חודשי עבודה נוספים, כל אחד מהם ניכה לך מס לפי החלק היחסי המתפרס על 12 חודשי עבודה (חלוקת המס בישראל) כשבפועל כביכול קיבלת הכנסה על 14.5 חודשי עבודה ואילו בשנה בה חזרת לעבוד עבדת רק 7 חודשים, כלומר הסבירות היא שבשנת הלידה כנראה יהיה לך חוב למס הכנסה ואילו בשנה שבה הארכת את חופשת הלידה יהיה לך החזר.

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

חברה מקצועית בתחום תוכל להבחין האם מגיע לך החזר מס בגין הארכת חופשת הלידה או שלחלופין חופשת הלידה יצרה חוב ובהתאם לכך לבחון האם כדאי לך להגיש בקשה להחזר מס, כמו כן יכולה החברה להמליץ על דחיית נקודות זיכוי בגין הלידה בעת הגשת הדוחות ובכך בעצם "למקסם" את ההחזר.

לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס ובזכות המקצועיות שלנו נוכל לעזור לך לקבל את המירב מרשויות המס או להימנע מהגשת דוחות מיותרים.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן