בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזרי מס לגרושים

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

לרווקים, נשואים וידועים בציבור החזרי מס אומנם דורשים לא מעט ניירת אך זה מסתכם במספר מסמכי זהות בסיסיים. לעומתם, גרושים שרוצים לקבל את החזרי המס המגיעים להם על פי חוק נתקלים בבירוקרטיה רבה מול מס הכנסה ולכן בסופו של דבר מוותרים על זכויותיהם.

החזר מס לגרושים

החזרי מס לזוגות גרושים

לגרושים מספר עילות להחזר ייחודיות-

  • לגברים נקודת זיכוי בגין תשלום מזונות
  • לנשים נקודת זיכוי של אם חד הורית
  • גרושים עם ילד נכה יכולים לקבל 2 נקודות זיכוי עבור ילד נטול יכולת אצל שניהם (לעומת נשואים שיכולים לנצל את נקודות הזיכוי רק אצל אחד מבני הזוג).
  • גרושים במשמורת משותפת יכולים לחלק ביניהם את נקודות הזיכוי בגין הילדים שווה ושווה (מותנה בהגשת דוחות של שני הצדדים)

נקודות חשובות

  • גרושים שרוצים להגיש דוחות להחזרי מס, צריכים להגיש דוח משותף עם הגרושה/גרוש על השנים בהן היו נשואים (לדוגמא- אם התחתנתם בשנת 2019 והתגרשתם בשנת 2021 תצטרכו לדווח על הנתונים של שניכם בשנים 2019-2021), אם אין שיתוף פעולה מאחד מהצדדים תאלצו לפנות לרשות המיסים בבקשה חריגה להכיר בנתונים שלכם בלבד (בקשה שלוקחת חודשים ארוכים ולא תמיד מתקבלת) או לוותר על ההחזרים שלכם בשנים שהייתם נשואים.
  • פרודים שחתומים על טופס פרודים של מס הכנסה או שבפסק דין הגירושין שלהם מצויינת השנה בה נפרדו יכולים לבקש להפריד את התיקים שלהם במס הכנסה החל מהשנה בה נפרדו (נדרשת הוכחת מגורים בנפרד, כגון חוזה שכירות בכתובת נפרדת).
  • גרושים שכן משתפים אחד עם השני פעולה ומוכנים להגיש ביחד דוחות להחזרי מס צריכים למלא טופס של מס הכנסה שבו הם מסכימים לשחרר את ההחזר לבעל התיק (אחד מביניהם, בדרך כלל בעל ההכנסה הגבוה).

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

מכיוון שמס הכנסה נוטה לבקש מסמכים ולהגביר בבירוקרטיה בנושא הפרדת תיקים וטיפול בדוחות להחזרי מס של גרושים, לרבות בקשת הוכחות על תשלום מזונות, הוכחות משמורת וכד'- מומלץ להיעזר בחברה להחזרי מס המתמחה בתחום שיודעת להתמודד עם הבירוקרטיה של רשויות המס.

לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס ובזכות הידע המקצועי שלנו נוכל לעזור לכם לקבל את המירב מרשויות המס.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן