בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס בגין מגורים בישוב ספר

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

בישראל ישנם יישובים שהוגדרו על ידי הממשלה כיישובי ספר בעלי עדיפות וזאת על מנת לעודד את האוכלוסייה לגור בהם. כדי לעודד את המעבר ליישובים הללו, החליטה המדינה על מספר הקלות להן זכאים תושבים ביישובי ספר. הנחה במס הכנסה היא אחת מאותן הקלות להן זכאים תושבים אלו.      במידה שאתם מתגוררים או התגוררתם בישוב ספר, שילמתם מס ולא קיבלתם את הנחה שמגיעה לכם ייתכן שמגיע לכם החזר מס בגין מגורים בישוב ספר.

זכאות להטבה בגין מגורים בישוב ספר

  • משך זמן המגורים ביישוב ספר – תושב שמבש הטבת מס בגין מגורים בישוב ספר, צריך להוכיח כי הוא מתגורר לפחות 12 חודשים ביישוב.
  • עזיבת ישוב ספר – תושב שעזב יישוב ספר לפני תום שנת המס, זכאי להטבת מס באופן יחסי למספר החודשים בהם התגורר ביישוב בתנאי שהתקופה הכוללת שבה התגורר ביישוב היא לפחות 12 חודשים.

לכל ישוב מוגדר אחוז הנחה שונה במס. אחוז זה נקבע ע"י הממשלה ועשוי להשתנות מפעם לפעם. על מנת להבטיח שעובד המתגורר בישוב ספר יקבל את ההקלות שמגיעות לו על פי חוק מס הכנסה, עליו לציין בפני מעסיקו כי הוא מתגורר בישוב ספר בטרם התחלת עבודתו.

מי זכאי להחזר מס בגין מגורים בישוב ספר

קורים מקרים בהם העובדים המתגוררים ביישובי ספר אינם מציינים בפני מעסיקיהם כי הם מתגוררים ביישובים מסוג זה ולכן אינם מקבלים את ההקלות במס הכנסה להן הם זכאים על פי חוק. כך נוצר מצב בו תושבים רבים המתגוררים ביישובי ספר זכאים להחזר מס בגין מגורים בישוב ספר. לדוגמא- אדם שהתחיל להתגורר בכרמיאל ביוני 2021 וקיבל אישור תושבות (בהתאם לחוק) רק לאחר שנת מגורים בכרמיאל יכול לבקש החזר מס בגין מגורים בישוב ספר על החלק היחסי בו התגורר בכרמיאל בשנת 2021. כמו כן, ישנם שכירים רבים המתגוררים בישוב ספר ובזכות הטבת המס לא מגיעים לחבות מס מהיגיעה האישית ולכן לא יכולים לנצל את נקודות הזיכוי שלהם על השכר- אותם שכירים יכולים לנצל את נקודות הזיכוי כנגד ניכוי מס מגורם אחר כגון מס ששילמו על משיכת קופת פנסיה או על רווחי הון. מכיוון שההנחה במס למתגוררים בישוב ספר שווה לא מעט כסף ולא מעט אזרחים מצהירים על מגורים בישוב ספר כאשר לא באמת מתגוררים בו בפועל, לפני שאתם מבקשים החזר מס בגין מגורים בישוב ספר עליכם לוודא שאתם יכולים להוכיח שאכן התגוררתם בישוב, שכן מס הכנסה נוטה לבקש הוכחות המאמתות את המגורים בישוב ספר כמו לדוגמא-

  • פירוט עובר ושב המוכיח קניה בעסקים בישוב וסביבתו
  • אישור על נסיעות מהמעסיק
  • חוזה שכירות של דירה
  • הוכחות השתייכות לקופת חולים בישוב

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

חברה מקצועית בתחום החזרי המס תוכל לבדוק ביחד איתכם האם אתם עומדים בכל הקריטריונים הנדרשים בכדי לבקש בקשה להחזר על מגורים בישוב ספר לפני שאתם עומדים מול הבירוקרטיה של מס הכנסה, לכוון אתכם להכנת ההוכחות הנדרשות לצורך קבלת ההחזר בעילה זו או לחלופין לציין בפניכם חוות דעת מקצועית גם אם נמצאתם לא זכאים להטבה.   

לחברה שלנו יש ניסיון רב ובזכות המקצועות שלנו והכרת החוק עזרנו לאלפי שכירים המתגוררים בישובי ספר לקבל את ההטבה שמגיעה להם לפי חוק.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן