בדיקת זכאות חינם
04-9833595

החזר מס בגין הפסדים בשוק ההון

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה

במידה ואתם משקיעים בבורסה אתם בוודאי יודעים שאתם נדרשים לשלם מס בגין הרווחים שלכם (25% מס על רווח הון, 15% על דיבידנדים), אך אם היו לכם הפסדים בשוק ההון אתם זכאים לקבל החזר מס כנגד הפסדים אלו ואף יכולים "לגלגל" את ההפסד קדימה בכדי להתקזז מול מס שתשלמו על רווח הון בהמשך. המס שיכול לחזור כנגד הפסד שווה למס רווח הון, כלומר 25% מסך ההפסד.

החזר מס בגין הפסדים בשוק ההון

להלן המצבים בהם תהיו זכאים להחזר מס בגין ההפסדים-

  1. לבעלי תיק השקעות אחד אם יש לכם תיק אחד שמנוהל ע"י הבנק/בית ההשקעות באותה השנה הקיזוז מתבצע באופן אוטומטי והמס שתשלמו בסופו של דבר יבוצע בהתאם לרווחים בקיזוז ההפסדים אך אם הייתה לכם שנה/שנים עם הפסד ולאחר מכן שנה/שנים עם רווח תוכלו להגיש דוחות ולגלגל את ההפסד עד לשנה עם הרווח ולקבל את ההחזר בגין הקיזוז.
  • יש חשיבות לסדר הפעולות, קודם כל צריך להיות הפסד ורק לאחר מכן רווח- אי אפשר לבצע קיזוז על המקרה ההפוך
  • בכדי לגלגל את ההפסדים משנה לשנה תצטרכו להגיש דוחות שנתיים החל משנת ההפסד עד לשנה בה יש רווח. לדוגמא- אם היה לכם הפסד בשנת 2019 ורווח בשנת 2022, תצטרכו להגיש דוחות שנתיים לשנים 2019-2022, אם לא קיזזתם את כל ההפסד בשנה בה היה חוב תוכלו להמשיך ולגלגל את ההפסד קדימה כל עוד אתם דואגים להגיש דוחות.
  1. לבעלי שני תיקים ומעלה אם יש לכם יותר מתיק אחד, באחד מהתיקים יש הפסד ובתיק השני יש רווח תוכלו לבצע קיזוז של תיק מול תיק ובכך לקבל את המס ששילמתם בתיק עם הרווח (או לפחות את חלקו) בחזרה.
  • לשכירים בעלי מסחר בשוק ההון דרך השכר יש אופציה לקיזוז הפסד מתיק ניירות ערך פרטי מול המס ששילמו מרווח הון על מכירת מניות מהמעסיק
  • במקרה של השקעות דרך ברוקר זר או מסחר במטבעות דיגיטלים (קריפטו) תוכלו להתקזז גם כן על הפסדים אך כמו כן יהיה עליכם לשלם מס על הרווחים בארץ, במקרה של השקעה דרך ברוקר בחו"ל מס הכנסה נוטה לפתוח תיק ולחייב אתכם בהגשת דוחות עד לסיום הפעילות בתיק זה. 
הפסדים בשוק ההון
הפסדים בשוק ההון

איך מגישים את הבקשה להחזר

את הבקשה להחזר המס ניתן להגיש באופן עצמאי דרך אתר רשות המיסים או דרך חברה להחזרי מס.

בקשה להחזר מס בגין שוק ההון צריכה להכיל את כל הנתונים הרלוונטים להגשת דוח למס הכנסה כגון-

  • טפסי 106 ממקומות העבודה
  • אישורים על תגמולים מביטוח לאומי (במידה והיו)
  • אישורים נוספים בהתאם לעילות שלכם כמו- אישורים על הפקדות לביטוחי חיים, קבלות על התרומות
  • טפסי 867 (אישור ניכוי מס במקור מניירות ערך) מהבנק או מבית ההשקעות ונספח ג' (טופס 1322)

למה מומלץ להשתמש בשירות של חברה להחזרי מס

מכיוון שדיווח הנתונים מטפסי ה-867 ומדוחות הרווח וההפסד (במקרה של ברוקר זר) דורש הבנה מקצועית של קריאת הנתונים והמרתם לדוחות מס הכנסה, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע המכיר את תחום שוק ההון ואת צורת הדיווח.

לחברה שלנו יש ניסיון של מעל 30 שנה בתחום החזרי המס עם התמחות להחזרי מס להייטקיסטים ומגיש אלפי דוחות לשכירים שמבקשים לקבל החזר מס בגין הפסדים בשוק ההון.

/ 5.

לבדיקת זכאות שלח/י לנו הודעה
דילוג לתוכן